google_podcast_button
apple_podcast_button
spotify_podcast_button

Z rozmowy dowiecie się między innymi:

? Wiedza, determinacja, czy określone cechy charakteru – co pomaga odnieść sukces w cyberbezpieczeństwie zagranicą?

? Jak wygląda operacyjna współpraca szefów bezpieczeństwa w branży finansowej na szczeblach narodowych i międzynarodowych?

? Czy w UK można mówić o równym parytecie w branży cyber? Czy branża zmieni się pod wpływem udziału kobiet?

Gościem czwartego odcinka rozmów CSO Council jest:

Ewa Piłat

Managing Director, Group CISO, DWS Group

Trzykrotnie jako jedyna Polka znalazła się na liście zwycięzców nagrody Global TOP CISO 100 Award (2017, 2020 i 2021).  Na listę tą trafia każdego roku 100 najbardziej innowacyjnych liderów bezpieczeństwa na świecie. W roku 2022 Ewa, została wybrana do panelu sędziowskiego tego rankingu – była 1 z 7 globalnych CISO, którzy oceniali i wybierali 100 najlepszych szefów bezpieczeństwa spośród setek zgłoszonych kandydatów.

Jest inicjatorką i współtwórczynią konkursu Rising Star – który wystartował w 2022 roku i nagradzał najlepsze pomysły i inicjatywy kobiet z branży cybersecurity.  Zwyciężczyni otrzymała wsparcie mentoringowe i promocję zgłoszonego projektu, jak również miejsce na prestiżowych studiach „Zarządzanie cyberebezpieczeństwem” na Akademii Leona Koźmińskiego.

Dla Uniwersytetu Sukcesu – który wspiera kobiety wywodzące się z trudnych środowisk, Ewa wraz z koleżankami stworzyła i poprowadziła kurs o cyberbezpieczeństwie – w 4 miastach Polski i online w ramach wolontariatu.

Ewa stworzyła również autorski program o Centrum Operacyjnym Bezpieczeństwa w ramach swojego wykładu na podyplomowych studiach cyberbezpieczenstwa na Akademii Leona Koźmińskiego. Chętnie dzieli się praktyczną wiedzą z cyberbezpieczestwa uzyskaną w międzynarodowych firmach.

Obecnie pracuje na stanowisku Dyrektora Zarządzającego ds. bezpieczeństwa w sektorze finansowym w Wielkiej Brytanii, gdzie od stycznia 2022 buduje od podstaw międzynarodowy zespół cyberbezpieczeństwa, definiując i wdrażając globalną strategię zarzadzania bezpieczeństwem.