Architektury bezpieczeństwa i modelowania zagrożeń
To wydarzenie zostało zakończone. Zobacz prezentacje ze spotkania.
Wstęp
Podczas majowego, trzeciego w tym roku spotkania CSO Council, porozmawiamy o architekturze cyberbezpieczeństwa – w szczególności w kontekście modelowania zagrożeń i płynących stąd wniosków dla konkretnej organizacji. To kluczowy element architektury cyberbezpieczeństwa - proaktywne podejście, które obejmuje identyfikację, ocenę i łagodzenie potencjalnych zagrożeń, zanim będą one mogły wykorzystać luki w zabezpieczeniach. Gdy określimy wymogi bezpieczeństwa i prawdopodobieństwo pojawienia się skutków określonych zagrożeń to taka priorytetyzacja pomaga w efektywnej alokacji zasobów, tak aby skoncentrować się na najbardziej znaczących zagrożeniach dla zasobów organizacji. To oczywiście łatwo napisać, ale w praktyce znacznie trudniej zrealizować – zwłaszcza gdy wiemy, że skuteczne modelowanie zagrożeń wymaga ciągłej adaptacji wobec pojawiania się nowych zagrożeń i ewolucji kontekstów biznesowych.
O tych i innych pytaniach dotyczących tworzenia architektury bezpieczeństwa i modelowania zagrożeń porozmawiamy podczas majowego spotkania CSO Council. To zestaw wiedzy i kompetencji, którą posiada rosnąca rzesza ekspertów cyberbezpieczeństwa w firmie – bo alokacja dostępnych (i ograniczonych!) zasobów będzie optymalna tylko wtedy, gdy będzie dokonana względem realnych zagrożeń i prawdopodobieństwa ich wystąpienia w kontekście danej organizacji.
Jak zawsze, tak i podczas tego spotkania na uczestników czeka także najbardziej aktualny cyberekspress, którego autor - zaproszony członek społeczności CSO Council - przedstawi swoje subiektywne spojrzenie na najważniejsze wydarzenia w branży i incydenty cybersecurity od czasu ostatniego, kwietniowego spotkania społeczności!
👨👧👧 Jak zawsze zapewnimy ciekawe dyskusje i rozmowy – spotkania CSO Council to nieodmiennie okazja do wymiany doświadczeń i networkingu, także w czasach spotkań online!
🕒 Spotkania CSO Council to gwarancja bardzo efektywnego spędzenia skondensowanego czasu w elitarnym gronie menedżerów zajmujących się bezpieczeństwem informacji
🎯 Treściwą i aktualną merytorykę zapewniają najlepsi eksperci, zaś możliwość wymiany opinii oraz dyskusji z uczestnikami spotkania to niepowtarzalna okazja do pogłębienia wiedzy jak i doświadczeń.
Agenda
Subiektywny, autorski przegląd najważniejszych zjawisk i wydarzeń w branży cybersecurity z ostatniego miesiąca.
Podczas spotkania poddamy pod dyskusję trzy obszary wykorzystania chmury publicznej, które podnoszą bezpieczeństwo w organizacji niskim kosztem i bez rewolucji w IT:
• Business Continuity & Disaster Recovery,
• centralizacja zarządzania bezpieczeństwem,
• ochrona infrastruktury IT i aplikacji pod kątem bezpieczeństwa sieciowego.
Podzielimy się doświadczeniami z realizacji tego typu projektów w kilkudziesięciu podmiotach w Ukrainie, w międzynarodowym koncernie medialnym oraz globalnej firmie działającej w branży finansowej.