WYDARZENIE
Ładowanie Wydarzenia

« Wszystkie Wydarzenia

  • To wydarzenie minęło.

Cyfrowa transformacja w cuglach – jak minione pół roku zmieniło działy bezpieczeństwa w firmach

8 września 2020 | 15:30 - 18:00

Pandemia niemal dla wszystkich firm była czasem przyspieszenia cyfryzacji –  wymagała tego zarówno praca zdalna, jak i elektroniczny kontakt z kontrahentami, klientami oraz instytucjami państwowymi. Jedni byli lepiej do tego przygotowani, inni zdecydowanie gorzej. Kwestia zapewnienia ciągłości działania stała się chwilowo ważniejsza niż zapewnienie bezpieczeństwa informacji – taki był wymóg czasu i potrzeby biznesu, które działy bezpieczeństwa musiały respektować.

Czas jednak na refleksję i porządki!

🔹 Jak powinno być zorganizowane bezpieczeństwo w firmach, by takie niespodziewane zdarzenia nie oznaczały rewolucji i porzucenia obowiązujących procedur?
🔹 Jak budować elastyczne cyberbezpieczeństwo w organizacji, odporne na niespodziewane zmiany otoczenia biznesowego i regulacyjnego, na zmienne wymogi biznesu czy sposoby działania cyberprzestępców?
🔹 I wreszcie – jak dobrze przeanalizować to, co się w firmie wydarzyło, by zrobić konieczne porządki, znaleźć i wyeliminować ryzyka i podatności, stworzone przez działania w trybie awaryjnym i ad-hoc?

Wiadomo już, że reakcja firm na pandemię, ten wielki zbiorowy (i skuteczny!) wysiłek działów technologicznych, przyspieszyła procesy transformacji cyfrowej w firmach – i to w wielu różnych aspektach. Wiele organizacji raptownie znalazło się tam, gdzie bez pandemii byłoby dopiero za kilka lat. Teraz kluczowe jest to, by technologia i rozwiązania bezpieczeństwa rzeczywiście nadążyły za tą zmianą mentalną.

👨‍👧‍👧 Jak zawsze zapewnimy ciekawe dyskusje i rozmowy – spotkania CSO Council to nieodmiennie okazja do wymiany doświadczeń i networkingu, także w czasach spotkań online!

🕒 Spotkania CSO Council to gwarancja bardzo efektywnego spędzenia 2 godzin w elitarnym gronie dyrektorów bezpieczeństwa informacji z dużych organizacji.

🎯 Treściwą i aktualną merytorykę zapewniają najlepsi eksperci, zaś możliwość wymiany opinii oraz dyskusji z uczestnikami spotkania to niepowtarzalna okazja do pogłębienia wiedzy jak i doświadczeń.

Zapraszamy!

Program spotkania: 

 

15.30 - 16.00

Networking online - zapraszamy z kubkiem herbaty na swobodne rozmowy w podgrupach

16.00 - 16.10

Powitanie uczestników

Przemysław Gamdzyk

Komitet Organizacyjny, CSO Council

16.10 - 16.30

Refleksja po pół roku pandemii – co zmieniło się w działach technologicznych w firmach

Marcin Lisiecki

Senior Manager, Cyber Security, Deloitte Polska

16.30 - 16.50

Całkiem współczesne wyzwania bezpieczeństwa sieci.

Jak wyjść naprzeciw najważniejszym wyzwaniom bezpieczeństwa sieci, wynikającym z dynamicznie przyspieszającej transformacji cyfrowej firm i wprowadzenia pracy zdalnej na masową skalę. Rozwiązania segmentacji sieci, 2FA, VPN i studium przypadku z wdrożenia rozwiązania w Polsce, w wiodącej firmie z sektora finansowego.

Jakub Jagielak

Business Development Director, Atende

Wojciech Ciesielski

Major Account Manager, Fortinet

16.50 - 17.15

Skokowe przyspieszenie cyfrowej transformacji – co z tego wynika dla działów bezpieczeństwa. Rozmowa/panel z udziałem 2-3 CISO/CIO z wybranych firm w Polsce. Prowadzenie rozmowy: Przemysław Gamdzyk

Alina Zając

Dyrektor Governance and Cybersecurity Program Bureau, BNP Paribas Bank

Marcin Juszko

SOC Manager, PZU

Przemysław Dyk

Global Director of Advanced Cyber Defence, Santander Global Tech

Adam Rafajeński

Dyrektor Biura Bezpieczeństwa Teleinformatycznego, Bank Pekao

Jakub Jagielak

Business Development Director, Atende

17.15 - 17.45

Dyskusje w podgrupach

Utworzymy wirtualne rountables, by w komfortowych, kameralnych warunkach wszyscy mogli podzielić się swoimi przemyśleniami i doświadczeniami.

ORGANIZATOR

WSPÓŁORGANIZATORZY

Szczegóły

Data:
8 września 2020
Czas:
15:30 - 18:00
Strona internetowa:
https://csoc.pl/spotkanie/cyfrowa-transformacja-w-cuglach/