WYDARZENIE
Ładowanie Wydarzenia

« Wszystkie Wydarzenia

  • To wydarzenie minęło.

Machine Learning i Sztuczna Inteligencja w służbie (cyber) bezpieczeństwa

2 października 2018 | 15:00 - 19:00

Podczas październikowego spotkania CSO Council szukaliśmy odpowiedzi, jak bardzo sztuczna inteligencja zmieni obecny kształt i jakich kompetencji będzie wymagać od menadżerów bezpieczeństwa informacji.

Prof. Dominik Antoni Ślęzak z Instytutu Informatyki na Wydziale MIM Uniwersytetu Warszawskiego podczas swojego wystąpienia „Dlaczego sztuczną inteligencję i cyberbezpieczeństwo czeka nieuchronna wspólna przyszłość i co z tego wynika?” pokazał na praktycznym przykładzie jak może wyglądać realizacja systemu Machine Learning wspierającego analizę wielkich zbiorów danych na potrzeby bezpieczeństwa. To właśnie bowiem właśnie w obszarze rozwiązań leżących na przecięciu BigData i Sztucznej Inteligencji pokładane są obecnie największe oczekiwania i ma miejsce największa liczba działań.

 

Piotr Motłoch przedstawiciel firmy McAfee poruszył temat zmiany podejścia do przetwarzania informacji dotyczących bezpieczeństwa, pozwalającej na osiągnięcie wyników trudnych do uzyskania tradycyjnymi metodami. Do tej pory najważniejsze były stuprocentowo pewne dowody. Dzięki Big Data odpowiednio duża liczba poszlak może być jeszcze bardziej wartościowa niż sam, taki właśnie dowód.

 

 

 

Debata, w której uczestniczyli Przemysław Dęba, Dyrektor Bezpieczeństwa Systemów Teleinformatycznych w Orange Polska, oraz Jan Kostrzewa, Dyrektor Biura Cyberbezpieczeństwa w Ministerstwie Sprawiedliwości, poświęcona była tematyce wykorzystania ML i AI w praktyce cybersecurity. Rozwój AI niesie nie tylko korzyści, ale stwarza potencjalnie również nowe obszary ryzyk i otwiera pole działania dla nowych wektorów ataków.

Mariaż sztucznej inteligencji i cyberbezpieczeństwa to stosunkowo nowy temat. Mimo tego mówi się on nim dzisiaj już bardzo dużo. Wykorzystanie AI, a w szczególności uczenia maszynowego (Machine Learning) ma przynieść remedium na zapanowanie nad ogromną liczbą danych, których analiza jest potrzebna do sprawowania efektywnego monitoringu i kontroli nad zdarzeniami. Człowiek z analizą tak wydajnych i szybkozmiennych źródeł danych już sobie sam nie poradzi – potrzeba jest proteza, czyli algorytmy i rozwiązania, które z gąszczu danych potrafią wychwytywać istotne wzorce i prawidłowości. Sztuczna inteligencja jest odpowiedzią na wyzwania bezpieczeństwa w dobie powszechnej automatyzacji.

FOTORELACJA

Spotkanie CSO Council
2 października 2018 r.

Machine Learning i Sztuczna Inteligencja w służbie (cyber) bezpieczeństwa

Zapraszamy do udziału w październikowym spotkaniu CSO Council, które poświęcimy tematyce sztucznej inteligencji oraz machine learning.

Mariaż sztucznej inteligencji i cyberbezpieczeństwa to stosunkowo nowy temat. Mimo tego mówi się on nim dzisiaj już bardzo dużo. Wykorzystania AI, a w szczególności uczenia maszynowego (Machine Learning) ma przynieść remedium na zapanowanie nad ogromną liczbą danych, których analiza jest potrzebna do sprawowania efektywnego monitoringu i kontroli nad zdarzeniami. Człowiek z analizą tak wydajnych i szybkozmiennych źródeł danych już sobie sam nie poradzi – potrzeba jest proteza, czyli algorytmy i rozwiązania, które z gąszczu danych potrafią wychwytywać istotne wzorce i prawidłowości. Sztuczna inteligencja jest odpowiedzią na wyzwania bezpieczeństwa w dobie powszechnej automatyzacji.

Podczas październikowego spotkania CSO Council chcielibyśmy spojrzeć na to, jak bardzo sztuczna inteligencja zmieni obecny kształt dziedziny i jakich kompetencji będzie wymagać od menedżerów bezpieczeństwa informacji.

Przemysław Gamdzyk i Adam Danieluk
Komitet Organizacyjny CSO Council

15:00 - 15:30

Networking, powitalna kawa i herbata, rejestracja

15:30 - 15:40

Powitanie uczestników i wprowadzenie w tematykę spotkania

Adam Danieluk

CISA, CISM, CISSP, ISSA Polska

Przemysław Gamdzyk

Komitet Organizacyjny, CSO Council

15:40 - 16:15

SI i cyberbezpieczeństwo – małżeństwo z rozsądku?

Dlaczego sztuczną inteligencję i cyberbezpieczeństwo czeka nieuchronna wsólna przyszłość i co z tego wynika?

prof. Dominik Antoni Ślęzak

Instytut Informatyki, Uniwersytet Warszawski

16.15 - 16.40

Inteligencja tłumu – sposobem na nowoczesny APT

Zmiana podejścia do przetwarzania informacji dotyczących bezpieczeństwa pozwala na osiągnięcie niewiarygodnych wyników. Do tej pory, najważniejsze były 100% pewne dowody. Dzięki Big Data odpowiednio ogromna liczba poszlak, może być jeszcze bardziej wartościowa niż dowód.

Piotr Motłoch

Sales System Engineer , McAfee

16.40 - 17.00

Rozmowy CISO

Temat: ML i AI w praktyce cybersecurity

Przemysław Dęba

Dyrektor Cyberbezpieczenstwa , Orange Polska

Jan Kostrzewa

Dyrektor Biura Cyberbezpieczenstwa, Ministerstwo Sprawiedliwości

Prowadzenie rozmowy:

Przemysław Gamdzyk

Komitet Organizacyjny, CSO Council

17:00 - 17:30

Wspólna dyskusja

17.30 - 18.30

Poczęstunek i czas na swobodne rozmowy kuluarowe


Spotkanie CSO Council odbędzie się w Restauracji The Place na
IV piętrze wieży Warsaw Spire przy ulicy Plac Europejski 1.

Udział w spotkaniu organizowanym przez CSO Council w dniu 2 października 2018 roku, jest możliwy po wypełnieniu poniższego formularza zgłoszeniowego.

Warunki udziału w spotkaniach CSO Council

Spotkania CSO Council kierowane są do:

– Członków CSO Council
– CSO
– CISO
– Dyrektorów bezpieczeństwa informacji
– Dyrektorów cyberbezpieczeństwa
– osób na stanowiskach odpowidzialnych za bezpieczeństwo IT w przedsiębiorstwie

W przypadku pytań dotyczących spotkań oraz działalności CSO Council prosimy o bezpośrednio kontakt:

Agnieszka Wielądek
Community Manager
e-mail: agnieszka.wieladek@evention.com.pl
tel.: +48 792 517 050

ORGANIZATORZY

PARTNER GENERALNY

PARTNERZY MERYTORYCZNI

Szczegóły

Data:
2 października 2018
Czas:
15:00 - 19:00
Strona internetowa:
https://csoc.pl/spotkanie/machine-learning-i-sztuczna-inteligencja/