Tym razem korzystając z zaproszenia Przemysława Dęby Dyrektora Cyberbezpieczeństwa spotkamy się w Miasteczku Orange w Warszawie, Al. Jerozolimskie 160.
Będziemy tam mogli przekonać się jak działa 5G dzięki wizycie w Orange 5G Lab. Lab jest podzielony na kilka stref. W części showroom prezentowane są rozwiązania i usługi z zakresu wirtualnej rzeczywistości (VR), rozszerzonej rzeczywistości (AR), analityki wideo opartej na sztucznej inteligencji (AI), monitoringu zasobów w czasie rzeczywistym, komunikacji o znaczeniu krytycznym typu PTT/PTV (Push to Talk, Push to Video), autonomicznych robotów mobilnych, czy dronów. Wszystkie działają wykorzystując docelową dla 5G częstotliwość 3,6 GHz udostępnioną testowo za zgodą UKE. Transmisja danych w sieci przebiega z prędkością 850 Mb/s.
Nie warto tego przegapić!
Podczas wrześniowego spotkania CSO Council chcielibyśmy spojrzeć nieco bardziej w przód – na coraz ważniejszy obszar, o którego zależy przyszłość cyberbezpieczeństwa wielu organizacji. To regulacje – obszar zgodności – który stanowi potężny zewnętrzny czynnik wpływający na to, jakie zadania i obowiązki musi realizować dział cybersecurity w kooperacji z compliance i innymi działamia w firmie, odpowiedzialnymi za ryzyko czy wizerunek firmy, a co za tym jakie podejmować wdrożenia i jakie rozwijać wewnętrzne kompetencje.
Eksperci rynku są zgodni – regulacji dotykających obszar cyberbezpieczeństwa może być tylko więcej. Można powiedzieć, że to trochę jak pogoda – warto dobrze się na nią przygotować, ale próżno zakładać, że możemy ją zmieniać (a przynajmniej z perspektywy pojedynczej organizacji). Na jakie więc wiatry i burze trzeba się przygotować? Co poza powszechnie dzisiaj znanymi regulacjami, na ogół o europejskim źródle, czeka nas w obszarze cybersecurity w przyszłości w perspektywie najbliższych lat? Jakie regulacje dziedzinowe będę tutaj najbardziej istotne. Jakie nieoczywiste obszary compliance mogą mieć tutaj wpływ na obszar cybersecurity?
O tym i innych zagadnieniach dotyczących regulacji w kontekście bezpieczeństwa informacji i cyberbezpieczeństwa porozmawiamy podczas wrześniowego spotkania CSO Council. Jak zawsze także najbardziej aktualny cyberekspress!
Jak zawsze zapewnimy ciekawe dyskusje i rozmowy – spotkania CSO Council to nieodmiennie okazja do wymiany doświadczeń i networkingu, także w czasach spotkań online!
Spotkania CSO Council to gwarancja bardzo efektywnego spędzenia skondensowanego czasu w elitarnym gronie menedżerów zajmujących się bezpieczeństwem informacji
Treściwą i aktualną merytorykę zapewniają najlepsi eksperci, zaś możliwość wymiany opinii oraz dyskusji z uczestnikami spotkania to niepowtarzalna okazja do pogłębienia wiedzy jak i doświadczeń.
Temat jest szeroki i międzysektorowy, ale dobrze mieć całościowy obraz – spójrzmy na ramy planowanych na poziomie PL oraz EU regulacji które bezpośrednio związane są z cyberbezpieczeństwem lub w jakiś sposób do tego obszaru nawiązują. W szczególności to:
Wiadomo, że regulacji dotykających cyberbezpieczeństwa będzie teraz już tylko więcej i więcej. Czy te regulacje unijne, branże, krajowe, etc. – tworzą spójny system czy niekoniecznie? Jak radzić sobie w praktyce funkcjonowania organizacji biznesowej wobec nie zawsze zgodnych wymagań i ekspansji różnorodnych regulacji i wymogów compliance?
To czas na spotkania roundtable, podczas których będziemy mogli podyskutować w mniejszych grupach na tematy dotyczące regulacji branży.
Subiektywny, autorski przegląd najważniejszych zjawisk i wydarzeń w branży cybersecurity z ostatniego czasu.
Wrześniowe spotkanie CSO Council odbędzie się w jedynym w Polsce laboratorium 5G. Więc to znakomita okazja, by poznać także praktykę funkcjonowania sieci 5G – sprawy ważnej także dla działów cyberbezpieczeństwa.
Orange 5G Lab jest podzielony na kilka stref. Prezentowane są rozwiązania i usługi z zakresu wirtualnej rzeczywistości (VR), rozszerzonej rzeczywistości (AR), analityki wideo opartej na sztucznej inteligencji (AI), monitoringu zasobów w czasie rzeczywistym, komunikacji o znaczeniu krytycznym typu PTT/PTV (Push to Talk, Push to Video), autonomicznych robotów mobilnych, czy dronów. Wszystkie działają wykorzystując docelową dla 5G częstotliwość 3,6 GHz udostępnioną testowo za zgodą UKE.
Uczestnictwo w CSO Council to nie tylko przynależność do elitarnej społeczności najlepszych specjalistów od Bezpieczeństwa Informacji, ale przede możliwość budowania zawodowych relacji oraz dostęp do unikalnej wiedzy i doświadczeń w w dziedzinie cyberbezpieczeństwa.
© 2023 | Strona korzysta z plików cookies. Przeglądanie strony oznacza akceptację.