WYDARZENIE
Ładowanie Wydarzenia

« Wszystkie Wydarzenia

 • To wydarzenie minęło.

Regulacja branży – jak daleko idących regulacji potrzebujemy, co nas jeszcze czeka (czyli o emerging cyberregulations)

13 września 2022 | 15:00 - 17:00

Tym razem  korzystając z zaproszenia Przemysława Dęby Dyrektora Cyberbezpieczeństwa  spotkamy się w Miasteczku Orange w Warszawie, Al. Jerozolimskie 160.

Będziemy tam mogli przekonać się jak działa  5G  dzięki wizycie w Orange 5G Lab. Lab jest podzielony na kilka stref. W części showroom prezentowane są rozwiązania i usługi z zakresu wirtualnej rzeczywistości (VR), rozszerzonej rzeczywistości (AR), analityki wideo opartej na sztucznej inteligencji (AI), monitoringu zasobów w czasie rzeczywistym, komunikacji o znaczeniu krytycznym typu PTT/PTV (Push to Talk, Push to Video), autonomicznych robotów mobilnych, czy dronów. Wszystkie działają wykorzystując docelową dla 5G częstotliwość 3,6 GHz udostępnioną testowo za zgodą UKE. Transmisja danych w sieci przebiega z prędkością 850 Mb/s.

Nie warto tego przegapić!

Podczas wrześniowego spotkania CSO Council chcielibyśmy spojrzeć nieco bardziej w przód – na coraz ważniejszy obszar, o którego zależy przyszłość cyberbezpieczeństwa wielu organizacji. To regulacje – obszar zgodności – który stanowi potężny zewnętrzny czynnik wpływający na to, jakie zadania i obowiązki musi realizować dział cybersecurity w kooperacji z compliance i innymi działamia w firmie, odpowiedzialnymi za ryzyko czy wizerunek firmy, a co za tym jakie podejmować wdrożenia i jakie rozwijać wewnętrzne kompetencje.

Eksperci rynku są zgodni – regulacji dotykających obszar cyberbezpieczeństwa może być tylko więcej. Można powiedzieć, że to trochę jak pogoda – warto dobrze się na nią przygotować, ale próżno zakładać, że możemy ją zmieniać (a przynajmniej z perspektywy pojedynczej organizacji). Na jakie więc wiatry i burze trzeba się przygotować? Co poza powszechnie dzisiaj znanymi regulacjami, na ogół o europejskim źródle, czeka nas w obszarze cybersecurity w przyszłości w perspektywie najbliższych lat? Jakie regulacje dziedzinowe będę tutaj najbardziej istotne. Jakie nieoczywiste obszary compliance mogą mieć tutaj wpływ na obszar cybersecurity?

O tym i innych zagadnieniach dotyczących regulacji w kontekście bezpieczeństwa informacji i cyberbezpieczeństwa porozmawiamy podczas wrześniowego spotkania CSO Council. Jak zawsze także najbardziej aktualny cyberekspress!

👨‍👧‍👧 Jak zawsze zapewnimy ciekawe dyskusje i rozmowy – spotkania CSO Council to nieodmiennie okazja do wymiany doświadczeń i networkingu, także w czasach spotkań online!

🕒 Spotkania CSO Council to   gwarancja bardzo efektywnego spędzenia skondensowanego czasu w elitarnym gronie menedżerów zajmujących się bezpieczeństwem informacji

🎯 Treściwą i aktualną merytorykę zapewniają najlepsi eksperci, zaś możliwość wymiany opinii oraz dyskusji z uczestnikami spotkania to niepowtarzalna okazja do pogłębienia wiedzy jak i doświadczeń.

14.45 - 15.00

Zapraszamy z kubkiem kawy czy herbaty na swobodne rozmowy – w końcu wakacje tuż za nami!

15.00 - 15.05

Powitanie uczestników i wprowadzenie w tematykę spotkania

Przemysław Gamdzyk

Komitet Organizacyjny, CSO Council

15.05 - 15.35

Regulacje ważne dla cyberbezpieczeństwa – mapa drogowa

Krzysztof Zieliński

Dyrektor departamentu cyberbezpieczeństwa, Urząd Komisji Nadzoru Finansowego

Temat jest szeroki i międzysektorowy, ale dobrze mieć całościowy obraz – spójrzmy na ramy planowanych na poziomie PL oraz EU regulacji które bezpośrednio związane są z cyberbezpieczeństwem lub w jakiś sposób do tego obszaru nawiązują. W szczególności to:

 • Zmiany w ustawie o nadzorze nad rynkiem finansowym definiujące zadania KNF w obszarze cyberbezpieczeństwa (które faktycznie weszły już w życie)
 • Zmiany w ustawach poszczególnych sektorów rynku finansowego w zakresie możliwości przekazywania do KNF informacji objętych tajemnicami sektorowymi
 • UKSC – podsumowanie najistotniejszych zmian dla Operatorów Usług Kluczowych oraz OW
 • NIS2 – zmiana sposobu wyłaniania OUK oraz nowe obszary podlegające pod NIS2 (w tym konieczność aktualizowania UKSC)
 • DORA – gamechanger dla rynku finansowego, w dużej części zastąpi rekomendacje KNF (prawie całą rekomendację D)
 • CER – Dyrektywa może nie związana  bezpośrednio z obszarem cyber, natomiast mocno zazębiająca się z NIS2 i do niej nawiązująca, znacząco poszerzająca katalog podmiotów które obecnie uznawane są za infrastrukturę krytyczną
 • projekt ustawy o ochronie wolności słowa w internetowych serwisach społecznościowych – omówienie celu planowanej regulacji tj.  stworzenie warunków dla wspierania wolności wypowiedzi, zapewnienie prawa do prawdziwej informacji, poprawę ochrony wolności i praw człowieka w udostępnianych w Polsce  internetowych serwisach społecznościowych
 • projekt ustawy o Systemie Informacji Finansowej (TBC)
 • projekt ustawy o zmianie niektórych ustaw w związku z rozwojem e-administracji – celem jest uszczelnienie procedur ustalania tożsamości osób fizycznych
 • rozporządzenie delegowane Komisji (UE) 2022/30 z dnia 29 października 2021 r. uzupełniające dyrektywę Parlamentu Europejskiego i Rady 2014/53/UE przewidująca ogólne wymogi cyberbezpieczeństwa dla urządzeń radiowych podłączonych do Internetu
 • AI Act – omównienie celów i głównych założeń regulacji

15.35 - 15.45

Komentarz prawnika: czy regulacje (się) nie pogryzą

Mec. Maciej Gawroński

Partner, Kancelaria Prawna Gawroński i Partnerzy

Wiadomo, że regulacji dotykających cyberbezpieczeństwa będzie teraz już tylko więcej i więcej. Czy te regulacje unijne, branże, krajowe, etc. – tworzą spójny system czy niekoniecznie? Jak radzić sobie w praktyce funkcjonowania organizacji biznesowej wobec nie zawsze zgodnych wymagań i ekspansji różnorodnych regulacji i wymogów compliance?

15.50 - 16.20

Spotkania w podgrupach – sesja dyskusji roundtables

To czas na spotkania roundtable, podczas których będziemy mogli podyskutować w mniejszych grupach na tematy dotyczące regulacji branży.

Opiekunami stolików będą przedstawiciele Rady CSO Council:

Tomasz Dziurzyński

Dyrektor Departamentu Bezpieczeństwa Systemów Informatycznych i Informacji, Citi Handlowy

Marek Kuczyński

Szef Biura Ochrony Informacji, Grupa Azoty, Zakłady Azotowe Puławy S.A.

Krzysztof Słotwiński

CSO, BNP Paribas Bank

16:15 - 16:30

CYBEREKSPRESS

Kamil Kowalczuk

IT Security Solution Manager, E.ON Polska

Subiektywny, autorski przegląd najważniejszych zjawisk i wydarzeń w branży cybersecurity z ostatniego czasu.

16:30 - 17:00

Porozmawiajmy o przyszłości – bezpieczeństwo w czasach sieci 5G

Mariusz Garczyński

Senior Brand Manager, Orange Polska

Wrześniowe spotkanie CSO Council odbędzie się w jedynym w Polsce laboratorium 5G. Więc to znakomita okazja, by poznać także praktykę funkcjonowania sieci 5G – sprawy ważnej także dla działów cyberbezpieczeństwa.

Orange 5G Lab jest podzielony na kilka stref. Prezentowane są rozwiązania i usługi z zakresu wirtualnej rzeczywistości (VR), rozszerzonej rzeczywistości (AR), analityki wideo opartej na sztucznej inteligencji (AI), monitoringu zasobów w czasie rzeczywistym, komunikacji o znaczeniu krytycznym typu PTT/PTV (Push to Talk, Push to Video), autonomicznych robotów mobilnych, czy dronów. Wszystkie działają wykorzystując docelową dla 5G częstotliwość 3,6 GHz udostępnioną testowo za zgodą UKE.

17:00 - 17:15

Podsumowanie spotkania i zaproszenie na kolejne aktywności CSO Council

Przemysław Gamdzyk

Komitet Organizacyjny, CSO Council

Udział w spotkaniu organizowanym przez CSO Council jest możliwy po wypełnieniu poniższego formularza zgłoszeniowego.

Warunki udziału w spotkaniach CSO Council

Spotkania CSO Council kierowane są do:

 • Członków CSO Council
 • CSO
 • CISO
 • Dyrektorów bezpieczeństwa informacji
 • Dyrektorów cyberbezpieczeństwa

W przypadku pytań dotyczących spotkań oraz działalności CSO Council prosimy o kontakt:

Agnieszka Wielądek
Community Manager
e-mail: agnieszka.wieladek@evention.com.pl
tel.: +48 792 517 050

ORGANIZATORZY

PARTNER GENERALNY

PARTNERZY MERYTORYCZNI

Mecenas

Szczegóły

Data:
13 września 2022
Czas:
15:00 - 17:00