USTAWA O CYBERBEZPIECZEŃSTWIE
19 września 2017 r.
Działania i inicjatywy podejmowane przez Ministerstwo Cyfryzacji, a realizowane konkretnie przez Departament Cyberbezpieczeństwa, budzą żywe zainteresowanie społeczności ekspertów bezpieczeństwa informacji i bezpieczeństwa IT w Polsce. Dotyczą one co prawda głównie obszaru instytucji państwowych, przede wszystkim administracji publicznej i samorządowej, ale także przedsiębiorstw, szczególnie tych ważnych dla sprawnego funkcjonowania gospodarki.
Kluczowa była tutaj „Strategia Cyberbezpieczeństwa Rzeczypospolitej Polskiej”, przyjęta wiosną tego roku przez rząd, w której sformułowane zostały Krajowe Ramy Polityki Cyberbezpieczeństwa Rzeczypospolitej Polskiej na lata 2017 – 2022. Na tej bazie do akceptacji Rady Ministrów przedkładane będą różne przedsięwzięcia (wraz z potrzebą zapewnienia środków w budżecie na przyszły rok), których realizacja umożliwi osiągnięcie celów założonych w uchwalonym dokumencie. To m.in. Zintegrowany System Bieżącego Zarządzania Bezpieczeństwem Cyberprzestrzeni, który pozwoli na podjęcie monitorowania i korelację zdarzeń.
O tym oraz o innych działaniach i planach Ministerstwa, w tym o powstającej ustawie o cyberbezpieczeństwie, będziemy mogli porozmawiać na najbliższym spotkaniu CSO Council. Jego gościem specjalnym będzie płk. Piotr Januszewicz, dyrektor Departamentu Cyberbezpieczeństwa w Ministerstwie Cyfryzacji.
Spotkania CSO Council to gwarancja bardzo efektywnego spędzenia dwóch godzin w elitarnym gronie dyrektorów bezpieczeństwa informacji z dużych organizacji. Treściwą i aktualną merytorykę zapewniają najlepsi eksperci, zaś możliwość wymiany opinii oraz dyskusji z uczestnikami spotkania to niepowtarzalna okazja do pogłębienia wiedzy jak i doświadczeń.
Zapraszamy do udziału we wrześniowym spotkaniu CSO Council!
Przemysław Gamdzyk i Jacek Skorupka
Komitet Organizacyjny CSO Council